У Полтаві відбулося установче засідання Ради з питань ВПО нового скликання
18 травня у Полтавській міській раді відбулося установче засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Полтавській міській раді нового скликання. Захід став важливим кроком у напрямку посилення взаємодії між органами місцевого самоврядування, громадськістю та внутрішньо переміщеними особами для ефективного представництва та захисту їхніх інтересів у громаді.

З вітальним словом до учасників звернувся перший заступник міського голови Валерій Пархоменко. У своєму виступі він наголосив на важливості консолідації зусиль влади, громадських організацій та самих ВПО задля напрацювання дієвих рішень і створення належних умов підтримки людей, які через війну були змушені залишити свої домівки.
Під час засідання учасники розглянули ключові організаційні питання, зокрема обрали керівний склад Ради з питань ВПО.

Головою Ради обрано Валентину Троян, заступником голови — Оксану Лугову, секретарем — Віту Гонтар.
Також у межах порядку денного було обговорено особливості діяльності Ради ВПО як консультативно-дорадчого органу, її функції, права та обов’язки. Відповідні доповіді представили регіональна юристка БО «БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”» у Полтавській області Ірина Коряк та спеціалістка по роботі з Радами ВПО Наталія Сичова.

Окрему увагу учасники приділили питанням взаємодії з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Про механізми співпраці та підтримки розповіла регіональна координаторка з взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Коваленко та Представник Уповноваженого у Полтавській області Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Носенко Владислав.

Створення нового складу Ради ВПО при Полтавській міській раді сприятиме посиленню участі внутрішньо переміщених осіб у житті громади, розвитку відкритого діалогу та спільному напрацюванню рішень для підтримки людей, які постраждали внаслідок війни.
