Новина
01 Лютого 16:33

З ініціативи  Інституту розвитку міста  Полтави на території закинутих теплиць створюють комунальний міський  сад-город  – простір, де кожен може побути садівником та допомогти виростити овочі для  тих, хто цього потребує. 

З минулого літа,  через щотижневі толоки команда та волонтери розчистили територію, створили відкриті грядки та виростили понад 100 кг свіжих овочів на потреби ВПО, які знайшли прихисток у Полтаві.  Згодом облаштували комфортний простір для спілкування і подій –  тут  знайшлося застосування для палет від гуманітарної допомоги, створили компостери.  Тепер рослини після прибирання стають корисним ресурсом для органічних продуктів.

Для саду-городу місто виділило майже 1 га в центрі міста. Ця комунальна територія колись слугувала для тепличного вирощування декоративних культур. Для створення справді живого публічного простору важливо було його спланувати спільними зусиллями жителів.

Тож підготовку до нового сезону розпочали з публічного обговорення з місцевими мешканцями, студентами, викладачами, представниками гуртків, працівниками комунальних установ тощо. Спільні напрацювання стали основою для архітектурної майстерні зі студентами. Тепер напрацьовують загальне бачення і вже невдовзі планують поділитися концепцією  усієї території саду-городу. Новий публічний простір створюють у рамках партнерства з ініціативою “Сади Перемоги” проєкту SURGe із Полтавською міською радою. 
Окрім планування активностей на новий сезон, розчищають територію і навіть почали встановлення нової теплиці – розповімо детально згодом!

А чи хотіли б ви у своєму місті мати можливість спробувати себе  у ролі міського садівника? 

Може бути цікаво

Квітня
28
Новина
28 Квітня
11:11

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань громадської безпеки та відновлення Полтавської міської територіальної громади.

На засіданні обговорили низку важливих питань, серед яких: Етапи реалізації операційного плану робочої групи на 2025 рік. Звіт про хід реалізації п...

Червня
13
Новина
13 Червня
09:37

У Полтаві знову працюють пиломіри

“Інститут розвитку міста” спільно з Національним університетом “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” відновив...