Новина
02 Травня 08:42

Розуміючи важливість відкритого та чесного діалогу з громадою, як інструменту побудови безбар’єрності на місцевому рівні, представники Ради безбар’єрності Полтави взяли участь у семінарі, присвяченому технікам комунікації з громадськістю.  

Семінар провела Діана Проценко, авторка-розробниця академічних курсів, тренінгів, онлайн курсів на теми інформаційного права, переговорів, медіації, ефективної комунікації та діалогу в громадах. До заходу також долучилася радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна та представники пілотних обласних та міських Рад безбар’єрності. Захід відбувся за підтримки ПРООН. 

Під час зустрічі обговорили як організувати проведення нарад чи зустрічей з громадськістю між засіданнями Ради безбарʼєрності так, щоб це було приємне спілкування та ефективний захід. Обговорили технічні моменти: як організувати простір, щоб він спонукав до взаємодії; яка роль візуалізації та інтерактивних інструментів тощо. 

«Комунікація – це важлива частина роботи ради безбар’єрності територіальної громади, адже потрібно розуміти інтереси та потреби мешканців своєї громади, почути кожного й кожну, але при цьому знайти спільне рішення. Не менш важливо й говорити про плани та результати своєї роботи простою та доступною мовою, щоб це було зрозуміло всім. Сподіваємося, що семінар підказав нові рішення та техніки, які допоможуть проводити зустрічі з громадськістю в легкій атмосфері, яка дозволяє побудувати конструктивний діалог та взаємодіяти заради спільної мети», –  зазначила Тетяна Ломакіна.

Учасники заходу поділилися досвідом роботи у своїх громадах та викликами, які виникають в процесі комунікації безбар’єрних рішень. Обговорили, чому важливо вміти бачити та говорити навіть про маленькі успіхи у складному процесі та які техніки для цього варто використовувати.  

«Сьогодні говорили про організацію, ефективність, про подолання конфліктів та модерацію процесу публічних заходів, і в т.ч. безпосередньо в діяльності ради безбар’єрності, про те, які є інструменти фасилітації та як знаходити  шляхи до конструктивної комунікації в пошуку консенсусу задля формування консолідованого рішення», – розповів начальник відділу урбаністики та інфраструктурних проєктів КО «Інститут розвитку міста» ПМР, координатор проєкту створення Ради безбар’єрності у Полтавській громаді Олександр Печененко.

Рада безбар’єрності територіальної громади — це  консультативно-дорадчий орган при органах місцевого самоврядування. Його метою є моніторинг виконання стратегічних документів по безбарʼєрності та пошук рішень з поліпшення доступності міських просторів та послуг, діалог та консультації з громадськістю для обговорення питань, які потребують додаткової експертної уваги та спільного пошуку варіантів вирішення. 

Пілотування формату Рад безбар’єрності відбувається в межах ініціативи «Безбар’єрність — спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Може бути цікаво

Серпня
14
Новина
14 Серпня
16:33

Формування Стратегії безбар’єрності.

В рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст ІІ» за підтримки GIZ, Big City Lab у співпраці з КО “Інститут розвитку міста” ПМР та за ко...

Квітня
10
Новина
10 Квітня
15:32

Працюємо з молоддю!

Сьогодні фахівці відділу партиципаторного бюджетування, досліджень, моніторингу та комунікації Інституту розвитку міста зустрілись з активними студ...